های ولتاژ دستگاه لیزر، پاور لیزر Co2، پاورهای ولتاژ دستگاه لیزر

های ولتاژ دستگاه لیزر، پاور لیزر Co2، پاورهای ولتاژ دستگاه لیزر

های ولتاژ دستگاه لیزر، پاور لیزر Co2، پاورهای ولتاژ دستگاه لیزر ، های ولتاژ یا منبع تغذیه دستگاه لیزر مهمترین و کارآمد ترین بخش در یک دستگاه لیزر است. این منبع تغذیه ولتاژ مورد نیاز لیزر تیوب را به صورت متغییر برای تولید جریان در لیزر تیوب را تولید می نماید. که هر لیزر تیوب با هر توانی یک های ولتاژ مخصوص به خود دارد. شرکت پارت لیزر جهت تکمیل خدمات پس از فروش به مشتریان آماده ارائه های ولتاژ به مشتریان عزیز است.

اغلب پاورهای های ولتاژ دارای برچسب آبی رنگ می باشند پاور خود را ببینید. حالا اگر این بر چسب روی پاور و سطح آن را کامل پوشانده بود، حتما آن را جدا و پاک کنید. زیرا که اگر جنس بدنه پاور شما آلومنیوم است نقش خنک کننده را دارد. همان هیت سینک یا بر چسب در کارخانه ساخت آلومنیوم نصب گردیده است. بایستی پس از خرید پاور جدا و پاک گردد. در واقع بیشترین عامل سوختن پاور از این کوتاهی شرکت های تولید کننده می باشد.

استفاده از خمیر سیلیکون برای عوض کردن ترانزیستورها :

اگر می خواهید برای ترانزیستورها تعویضی انجام دهید، حتما دو طرف عایق را آغشته به خمیر سیلیکون نمایید و در قسمت پشت ترانزیستور قرار دهید. بعد با پیچ و مهره به طور کامل ثابت نمایید. چون در صورتی که اتصال ناقص یا شل باشد باعث داغ شدن بیش از حد و سوختن سریع ترانزیستور می گردد.

 

های ولتاژ دستگاه لیزر، پاور لیزر Co2، پاورهای ولتاژ دستگاه لیزر

Laser Device Voltage

آشنایی با عایق میکا یا طلق ترانزیستور:

ورقه بسیار نازکی ازجنس میکا که آن را طلق ترانزیستور قابلمه ای هم می نامند. این طلق مابین ترانزیستور قابلمه ای و محل نصب قرار گرفته است و باپیچ و مهره بسته می گردد. در واقع این طلق از آسیب دیدن ترانزیستور ممانعت می نماید.

تذکر:

اصولا زمانی که روی برد را چک نمودید و صدای بوق داد ترانزیستور حتما سوخته است. در غیر این صورت قطعه را از محل برد جدا نمایید و توسط مولتی متر در حالتی که در حالت دیود قرار گرفته باید بین پایه های بیس امیتر و بیس کلکتور در حدود ۰٫۷ ولت نمایش دهد و نیز بین پایه ای کلکتور و امیتر هیچگونه اتصالی وجود نداشته باشد در غیر این صورت حتما به ترانزیستور آسیب رسیده است.

(های ولتاژ دستگاه لیزر، پاور لیزر Co2، های ولتاژ دستگاه لیزر )

نوشته های مرتبط