ولتاژها در تیوب لیزر دستگاه لیزر ولتاژ، تیوب لیزر، جریانDC،جریانAC

ولتاژها در تیوب لیزر دستگاه لیزر ولتاژ، تیوب لیزر، جریانDC،جریانACReviewed by Neda solgi on Sep 26Rating:

ولتاژها در تیوب لیزر دستگاه لیزر ولتاژ، تیوب لیزر، جریانDC،جریانAC

ولتاژها در تیوب لیزر دستگاه لیزر ولتاژ، تیوب لیزر، جریانDC،جریانAC همانگونه که می دانیم برای ایجاد جریان DC می‌توانیم از یکسو کننده‌های جریان بهره ببریم تا به ولتاژ آغازین ۱۰ کیلو ولت دست یابیم. در لیزرهای co۲ احتیاجی نیست که از سیستم‌ های ولتاژ بالا با قابلیت تنظیم به کار ببریم. اما به کارگیری از چنین سیستمی که قابلیت تنظیم ولتاژ خروجی را دارا باشد برای تنظیم قدرت خروجی لیزر مطلوب و به جا می باشد، زیرا که هر چه ولتاژ بالاتری به کار ببریم عمل لیزر با قدرت بیشتری صورت می پذیرد. ولتاژ بالای اعمال شده به دو سر تیوب لیزر اعمال می‌ گردد، یک میدان یکنواخت در سر تا سر لوله به وجود می آورد و الکترون ها در این میدان شتاب می‌ گیرند و با برخورد به دیگر اتم‌ ها آنها را تحریک می‌ نمایند. گاهی اوقات قبل از عمل تخلیه، گاز را کمی یونیزه می‌ نمایند. این عمل به کمک یک پالس ولتاژ بالا که به یکی از الکترود ها اعمال می‌ گردد یا به کمک یک سیم کوتاه که به دور لوله پیچیده، انجام می‌شود.

 

ولتاژها در تیوب لیزر دستگاه لیزر ولتاژ، تیوب لیزر، جریانDC،جریانAC

Laser tube machine – part – laser -1

در این شیوه هم الکترون‌ ها و هم یون‌ ها و هم مولکول‌ های خنثی در محیط موجود می باشند. الکترون های آزاد توسط میدان الکتریکی شتاب می گیرند و به سمت آن حرکت می‌ نمایند. نکته‌ ای که به هنگام تنظیم ولتاژ مناسب در نظر گرفته می شود این است که ولتاژ اعمال شده را از مرز ۱۵ کیلو ولت آغاز می‌ نمائیم. ولتاژ را کم کم بالا می بریم تا یک باریکه نوری موازی و درخشان در مرکز کاواک لیزر مشاهده گردد. در چنین حالتی ولتاژ اعمال شده ولتاژ مطلوبی می باشد.

نیاز به تذکر است که استفاده از ولتاژ های بالا به مراقبت بسیار زیادی احتیاج دارد. از سیم‌ های رابط عایق استفاده نمائید و هر جا که سیم پوشش خود را از دست داده آن را عایق نمائید. سیستم ولتاژ بالا و خود دستگاه لیزر باید بر روی پایه‌ های محکم و بدون لغزش نصب گردد تا از هر گونه لغزش و خطر ممکن برخورد سیم‌ ها ممانعت گردد. به هنگام کار کردن با چنین سیستمی بسیار توجه داشته باشید تا سیم‌ های کاتد و آند ۲ اینچ به ازای هر ۱۰ کیلو ولت از هم فاصله داشته باشند، تا از هر گونه جرقه زدن و اتصال کوتاه ممانعت گردد.

( ولتاژها در تیوب لیزر دستگاه لیزر ولتاژ، تیوب لیزر، جریانDC،جریانAC )

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها بسته شده اند