02133993435 – 02133995960- 02133952358 – 02133952391|info@partlaser.com

نور راهنمای دستگاه لیزر

///نور راهنمای دستگاه لیزر

نور راهنمای دستگاه لیزر

[vc_row][vc_column width=”1/1″]

نور راهنمای دستگاه لیزر

لیزر این نور شگفت از نظر ماهیت هیچ تفاوتی با نور عادی ندارد و خواص فیزیکی لیزر ، آنرا از نورهای ایجاد شده از سایر منابع متمایز می‌سازد. از نخستین روزهای تکنولوژی لیزر ، به خواص مشخصه آن پی برده شد. و ما بصورتی گزینشی به این خواص از ماهیت فرآیند لیزر می‌پردازیم که خود این خواص بستری عظیم برای کاربردهای وسیع این پدیده ، در علوم مختلف بخصوص صنعت و پزشکی و … ایجاد کرده است.

بیشتر مردم واژه لیزر را شنیده اند، اما نمی دانند که لیزر واقعا چیست؟ چه تفاوتی میان نور معمولی و لیزر وجود دارد و لیزر مخفف چیست؟ لیزر مخفف یک عبارت است که ابتدای هر یک از واژه هایش کلمه لیزر را می سازد. نام کامل لیزر:” تقویت نور ناشی از گسیل القایی” است.

دستگاه لیزر برش و حکاکی,دستگاه لیزر برش,دستگاه لیزر برش فلزات,دستگاه لیزر برش چوب,دستگاه لیزر برش پارچه,دستگاه لیزر برش طلا,دستگاه لیزر برش نمد,دستگاه لیزر برش و حکاکی دست دوم,دستگاه لیزر برش فلز,دستگاه لیزر برش و حکاکی چوب,

نور راهنما دستگاه لیزر

و اما در این مقاله میخواهیم به این موضوع بپردازیم که نور راهنمای دستگاه لیزر چیست ؟

نور راهنمای دستگاه لیزر قطعه ای است که با تابش نور قرمز و بسیار باریک محل تابش اشعه لیزر که از هد دستگاه لیزر خارج می شود و روی سطح کار می تابد را نشان می دهد.درواقع نور راهنما لیزر فقط نوری رنگی است برای ایجاد توانایی بصری در دیدن مکانی که اشعه لیزر از دستگاه لیزر بر روی قطعه تابیده می شود.

در واقع نور راهنما یا رد لایت موقعیت برخورد لیزر با سطح کار را قیل از استارت دستگاه نشان میدهد ، این حالت در تمام مدت کار و در حات فریم کیری کلی کار نیز مورد استفاده میباشد که بسیار مفید بوده و خطا در کالیبره کردن قطعه را به حداقل میرساند. عدم ایجاد دور ریز به دلیل دقت بیشتر موجب افزایش بهره وری میگردد

 

درباره نویسنده: