02133993435 – 02133995960- 02133952358 – 02133952391|info@partlaser.com

نحوه کار دستگاه لیزر در برشکاری

///نحوه کار دستگاه لیزر در برشکاری

نحوه کار دستگاه لیزر در برشکاری

[vc_row][vc_column width=”1/1″]

[vc_row][vc_column width=”1/1″]

نحوه کار دستگاه لیزر در برشکاری

نحوه کار دستگاه لیزر در برشکاری به این صورت است که پرتوی لیزر توسط یک عدسی بر روی قطعه متمرکز شده بطوریکه در زمانی نزریک به یک‌هزارم ثانیه درجه حرارتی بیش از ۴۰۰۰ درجه سانتی گراد بر روی قطعه‌کار (فلز) ایجاد می کند .

دستاورد این عملیات ذوب‌شدن لحظه‌ای فلز در یک باریکه‌ای به قطر ۱/۰ میلیمتر است . حال با حرکت‌دادن ۲ آینه که نقش هدایت پرتو لیزر بر روی عدسی مورد نظر را دارند این امکان فراهم میشود که پرتو لیزر در جهت x و y حرکت نموده و با بهترین کیفیت هر نقش و طرحی را  که مایل باشیم بر روی قطعه کارمورد نظر  ایجاد نماییم .

دستگاه لیزربرش,دستگاه جوش لیزر,دستگاه لیزر برش فلز,فروش دستگاه لیزر,تعمیرات دستگاه لیزر,قطعات دستگاه لیزر

کاربرد دستگاه لیزر در برشکاری

از دیگر فواید بکارگیری لیزر در برش‌کاری می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • افزایش سرعت کار ، دقت بالا ، کمترین خسارت حرارتی به قطع را نیز اشاره نمود و در زمینه جوشکاری نیز بکارگیری لیزر مزایای بسیارزیادی را در صنعت خواهد داشت.

جوشکاری با لیزر براحتی و در کمترین زمان ممکن بروی فلزات در ابعاد و اندازه های مختلف  انجام می شود. در صورتی که فلزات غیر همنام هم  با این تکنیک نیز جوش داده می شود لیزرها همراه با CNC یک سیستم کامل لیزر جوش را ایجاد می کند که با کمک آن صنعت گران قادرند با سرعت زیاد ، دقت بالا و حداقل هزینه مصرفی از قابلیت‌های آن استفاده کنند

امروزه با کمک لیزر می توان عمل سختکاری بر روی لایه های سطحی فلزات انجام داد تا طول‌عمر آنها به میزان قابل‌توجه‌ای افزایش پیدا‌ کند . این عمل نه تنها صرفه‌جوی فراوانی را به‌همراه خواهد داشت  بلکه در کوتاه ترین زمان انجام می شود.

عمل سختکاری با روشهای مختلف انجام می شود  اما هیچکدام نمی توانند به کارایی دستگاههای لیزری باشند به عنوان نمونه می توان علامت زنی برای محصولات تولید شده را مطرح نمود که بسیاری از تولید گنندگان مایل هستند برای جلوگیری از سوء استفاده  کردن محصولات تقلبی و جدا نمودن محصولات اصلی بسیار مورد توجه بوده است. به همین منظور  می توان یک علامت مثل آرم را مشخص کرد. به همین خاطر با متمرکز کردن پرتو لیزر در ابعادی حدود ۵۰ میکرون با کمک ۲ اسکنر مکانیکی میتوان هر شکل موردنظرخود را در اندازه‌های گوناگون بر روی محصولات حک نمود سرعت حکاکی به قدری بالاست که ظرف چند ثانیه انجام می شود امروزه حک نمودن ۳۰۰ حرف در یک ثانیه توسط لیزر امری عادی می رسد.

نکته قابل ذکر است که تمامی  کنترل و هدایت این سیستم توسط کامپیوتر صورت می گیرد.و یک کاربر باحداقل مهات قادر به انحام کار خواهد بود‌

در زمینه حکاکی با لیزر هیچ نوع محدویتی برای نوع جنس وجود ندارد دستگهاهی حکاکی با قیمت های مناسب به کلیه در خواست کنندگان ارائه می گردد.

دستگاه لیزر دیگر و پر طرفدار در زمینه سوراخکاری می باشد. که این امکان را برای تولید کنندگان به وجود می آورد که هر نوع سوراخ بزرگ، کوچک بر روی قطعات  چوبی و فلزی  بسیار دقیق و با سرعت انجام نماید اما اگر بخواهیم این عمل را در حد چند میکرون انجام بدهیم شاید از دید اول بنظر غیر ممکن بی آید ولی با وجود دستگاههای لیزر به راحتی در چند ثانیه این کار را می توان انجام داد.

و این دقیقا همان چیزی است که صنعتگران سالهای زیاد دنبال آن بوده‌اند . امید است در آینده‌ای نزدیک شاهد بکارگیری این فناوری جدید در عرصه های مختلف صنعت باشیم  و با این کار بر حیطه ی فعالیت های وسیع لیزر ، این نور بی نهایت شگفت انگیز اضافه نماییم.[/vc_column][/vc_row]

 

توسط | 1396-9-5 22:26:47 +03:30 دی 2ام, 1394|دسته‌ها: مطالب دستگاه لیزر, مقالات|برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , |دیدگاه‌ها برای نحوه کار دستگاه لیزر در برشکاری بسته هستند

درباره نویسنده: