02133993435 – 02133995960- 02133952358 – 02133952391|info@partlaser.com

نحوه کار دستگاه لیزر برش فلز

/, مطالب دستگاه لیزر, مقالات/نحوه کار دستگاه لیزر برش فلز

نحوه کار دستگاه لیزر برش فلز

[vc_row][vc_column width=”1/1″]

 نحوه کار دستگاه لیزر برش فلز 

دستگاه لیزر برش فلز با لیزرهای پیشرفته می تواند انواع متریال مختلف از جمله فلز، طلا، ورق فلزی و…. را برش دهد. دستگاه لیزر برش فلز مراحل  مختلفی برای انجام برش دارد. که در زیر به شرح آن می پردازیم:

دستگاه لیزر برش فلز سری اپتیموس (OPTIMUS)

دستگاه لیزر برش فلز سری اپتیموس (OPTIMUS)

مرحله اول کار با دستگاه لیزر برش فلز

در اینجا بسته به نوع موادی که ازآن استفاده می کنیم باید چند مورد را در نظر بگیریم، اول از همه اینکه چه دستگاه لیزر برش فلزی برای برش متریال مورد نطر خود نیاز داریم. و اینکه  شما نیاز به تجهیزات جانبی مثل روتاری یا پوششی برای برش اکریلیک نیاز دارید؟

مرحله دوم کار با دستگاه لیزربرش فلز

در اینجا باید فایل گرافیگی طرح مورد نظر را برای برش آماده کنیم و این را در نظر بگیرید در زمان طراحی خطوطی که باید برش بخورد باید وکتور شده باشند. و سپس به راحتی عملیات برش خود را با دستگاه لیزر برش فلز انجام دهیم.

مرحله سوم کار با دستگاه لیزر برش فلز

کار بایک دستگاه لیزر برش فلز کار زیاد سختی نیست براساس تنطیمات اولیه  توسط کارشناس شرکت مورد نظر که دستگاه لیزر برش فلز خود را تهیه کرده اید و آموزش های آنها  با طراحی طرح مورد نظر و ارسال آن به دستگاه لیزر برش فلز با فشار یک دکمه عملیات برش صورت می پذیرد.

maximus_3_picture

نحوه کار دستگاه لیزر برش فلز وکتور

همانطور که گفته شد برای برش  فلز مورد نظر طرح خود را باید وکتور کنیم در برش وکتور هد دستگاه لیزر برش فلز در مسیر وکتور حرکت می کند و آن را برش می دهد. برش خطوط وکتور به صورت یکی پس از دیگری انجام می شود. حرکت هد در دستگاه لیزر برش فلز در محور y ها تند و در محور x ها کند می باشد.

[/vc_column][/vc_row]

درباره نویسنده: