موارد تاثیر گذار در خرابی مادربرد دستگاه لیزر، مادربرد دستگاه برش و حکاکی لیزر

موارد تاثیر گذار در خرابی مادربرد دستگاه لیزر، مادربرد دستگاه برش و حکاکی لیزر

موارد تاثیر گذار در خرابی مادربرد دستگاه لیزر، مادربرد دستگاه برش و حکاکی لیزر در حال حاضر کنترلر های گوناگونی در این گونه دستگاه های برش لیزری استفاده می شوند ولی باید در هنگاه انتخاب کنترلر مناسب به چند نکته مهم توجه کرد. اولین نکته ای که باید مد نظر قرار داد دقت عملکرد کنترلر می باشد و نکته مهم دیگری که وجود دارد قابلیت ها و به اصطلاح راحتی کاربر در هنگام کار با دستگاه است. درباره مادربرد دستگاه لیزر شاید بتوان گفت اصلی ترین قطعه ی الکترونیکی دستگاه لیزر، مادربرد لیزر است.

 

موارد تاثیر گذار در خرابی مادربرد دستگاه لیزر، مادربرد دستگاه برش و حکاکی لیزر

Laser – device – motherboard

مادربرد دستگاه لیزر یا برد MPC ،قطعه الکترونیکی می باشد که مسئول فرمان دادن و کنترل نرم افزار دستگاه لیزر، موتور های لیزر، درایور های دستگاه لیزر، LCD و پاور لیزر است. مادر بردها که به عنوان مغز دستگاه شما استفاده می شوند دارای حافظه جانبی هستند و باعث می شوند فایل ارسالی به دستگاه لیزر در آن ذخیره گردد و هنگام شروع برش و حکاکی اگر ارتباط دستگاه با کامپیوتر قطع شد، دیگر ایرادی در کار به وجود نمی آید.

 

خرابی مادربرد دستگاه لیزر، مادربرد دستگاه برش و حکاکی لیزر

مواردی که به طور معمول باعث خرابی مادربرد دستگاه لیزر می گردد شامل:

* نوسان برق و عدم کارکرد صحیح، های ولتاژ و ایجاد نویز در سیستم مادربرد دستگاه لیزر

* هرگونه شکستگی و یا عدم کارایی صحیح تیوب

* نبودن سیستم ارت در مادربرد دستگاه لیزر

* هرگونه ایراد در سیستم پاور دستگاه لیزر

* در حال حاضر تقریباً اکثر دستگا ه های مونتاژ چین از کنترلر هایی استفاده می کنند که  این کنترلرها ی دستگاه لیزر که به عنوان مغز دستگاه لیزر شما عمل می کنند ، دارای حافظه جانبی هستند و کارائی بسیار مفیدی دارند.

* مادربرد دستگاه لیزر نسل قبلی که در کیس کامپیوتر نصب می شود، مزیت این قطعه را ندارد و در صورت بروز هر گونه ایراد، دستگاه لیزر در حین برش یا حکاکی، عملکرد مناسب خود را از دست می داد به طوریکه یا خطا می زد و یا طرح را جا به جا می زد و یا اینکه هنگ می کرد.

نوشته های مرتبط