02133993435 – 02133995960- 02133952358 – 02133952391|info@partlaser.com

مواد اولیه دستگاه لیزر حکاکی

/, مطالب دستگاه لیزر, مقالات/مواد اولیه دستگاه لیزر حکاکی

مواد اولیه دستگاه لیزر حکاکی

[vc_row][vc_column width=”1/1″]

مواد اولیه دستگاه لیزر حکاکی

دستگاه های حکاکی لیزری در اندازه و توان های مختلفی تولید می گردند.  دسته بندی اولیه تحت عنوان ماشین حکاکی لیزری فلزات و دسته دوم با عنوان دستگاه لیزرحکاکی غیر فلزات محسوب می شود که دستگاه های حکاکی لیزری فلزات با غیر فلزات از نظر ساختار و توان با هم متفاوت می باشند. دستگاه لیزر حکاکی  امروزه در صنایع مختلف کاربرد زیادی دارد و به همین خاطر به طرق مختلف از آن استفاده می شود. انتخاب مواد اولیه مناسب برای دستگاه لیزر حکاکی بسته به نوع کار شما می باشد. مواد زیادی برای حکاکی با دستگاه لیزرحکاکی قابل استفاده می باشد از جمله:

  • – پلکس
  • – چوب
  • – MDF
  • – چرم
  • – پارچه
  • – شیشه
  • – سنگ

دستگاه لیزر حکاکی بر روی پلکس

یکی از مهمترین کاربردهای دستگاه های لیزر حکاکی کدر صنایع تبلیغات می باشد. پلکسی یکی از انواع مواد اولیه این دستگاه ها می باشد که در این صنعت کاربرد زیادی دارد. پلکسی ها در انواع مختلفی وجود دارند و یکی از پر طرفدارترین آن ها پلکسی گلاس می باشد که ظاهری شفاف و بسیار شبیه به شیشه دارد. اما این مواد بسیار گران قیمت و شکننده ولی سبک می باشند.

دستگاه لیزر برش و حکاکی 90130 GW (5)

دستگاه لیزر حکاکی بر روی چوب

یکی از رایج ترین مواد مصرفی این نوع دستگاه چوب می باشد. چوب ارزان است و آن را به راحتی از مغازه های نجاری می توانید تهیه نمایید. البته برای برش چوب باید به این نکته توجه داشت که در دستگاه های لیزر حکاکی در حین حکاکی چوب باد وزیده می شود تا از آتش گرفتن آن جلوگیری شود. البته در هر صورت ممکن است لبه های کار دچار کمی سوختگی شود که در مقاله های قبل نکاتی درباره جلوگیری از این اتفاق گفته شد.

دستگاه لیزر حکاکی بر روی MDF

MDF نیز از مواد رایج به شمار می رود. هر چند که برش لیزری روی آن بسیار خوب انجام می شود و به راحت آن را می توانید از مغازه ها خرید کنید اما به دلیل این که نمی توان حکاکی روی آن انجام داد، مورد پسند همه نمی باشد.

 دستگاه لیزر  حکاکی بر روی چرم

شاید تعجب کنید از این که بشنوید روی چرم هم برش و حکاکی انجام می شود. بله. چرم مصنوعی یا طبیعی نیز یکی دیگر از مواد اولیهدستگاه های لیزر حکاکی می باشد. حکاکی روی چرم برای صنایع کیف، کفش، کمربند و پوشاک کاربرد دارد.

دستگاه لیزر  حکاکی بر روی پارچه

مد و زیبایی یکی از علایق امروزه مردم است. جالب است بدانید که خیلی از طراحان لباس برای برش های و حکاکی ظریف در لباس های خود ازدستگاه های لیزر حکاکیاستفاده می کنند.

a6

دستگاه لیزر حکاکی بر روی شیشه

در خیلی از کارهای روزمره و صنایع مختلف از شیشه استفاده می شود. ظروف، بطری های شیشه ای، شیشه پنجره و … برای حکاکی های زیبا و ظریف بر روی شیشه می توانید از دستگاه های لیزر حکاکی استفاده کنید و زیبایی دو چندانی را به شیشه بدهید.

دستگاه لیزر و برش و حکاکی بر روی سنگ

انواع سنگ های مختلف قابلیت حکاکی به وسیله دستگاه های لیزر را دارند مانند سنگ مرمر و سنگ های گرانیت. البته به علت سخت بودن سنگ ها باید از دستگاه های لیزر حکاکیبا تمام انرژی آن استفاده کرد.به جز این موارد، می توانید از موادی مانند بامبو، کاغذ، انواع فلزات و … را برای برش و حکاکی با دستگاه های لیزر حکاکی انتخاب کنید

[/vc_column][/vc_row]

توسط | 1396-9-5 22:15:10 +00:00 آذر 29ام, 1395|دسته‌ها: دستگاه لیزر حکاکی, مطالب دستگاه لیزر, مقالات|برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , |دیدگاه‌ها برای مواد اولیه دستگاه لیزر حکاکی بسته هستند

درباره نویسنده: