محافظت دستگاه لیزر برش فلز

محافظت دستگاه لیزر برش فلزReviewed by Admin on Feb 8Rating:

محافظت دستگاه لیزر برش فلز

راه کار هایی برای محافظت از دستگاه برش لیزری فلز

یکی از موارد محافظتی در دستگاه لیزر برش فلز استفاده از ضد یخ است، در زمستان به دلیل پایین آمدن دمای محیط برای جلوگیری از یخ زدگی دستگاه لیزر برش فلز باید از ضد یخ استفاده کنیم.

زمان و روشهای استفاده از ضد یخ

دستگاه لیزر برش فلز سری اپتیموس (OPTIMUS)

دستگاه لیزر برش فلز سری اپتیموس (OPTIMUS)

اصول و روش های استفاده از ضدیخ در دستگاه لیزر برش فلز:

نقطعه انجماد یک مایع زمانی به حالت انجماد خود می رسد که دمای آن از حد مجازش پایین تر باشد، بنابراین این موضوع باعث می شود دستگاه لیزربرش فلز شما آسیب ببیند برای جلوگیری از این امر سه روش زیر را  انجام دهید:

  1.  در هنگام شب خنک کننده آب دستگاه لیزر برش فلز را خاموش کنید، هم صرف جویی در انرژی می شود هم باعث می شود دما تا حدود 5 تا 10 درجه پایین بی آید و از یخ زدگی جلوگیری شود.
  2. بعد انجام کار خود می توانید خروجی دستگاه لیزر برش فلز و آب داخل آن را خالی کنید.
  3. استفاده از ضد یخ

عملکرد ضد یخ دردستگاه لیزر برش فلز

یک ضد یخ معمولا از الکل و آب تشکیل می شود و نقظه جوش و اشتعال بیشتری نیاز دارد، بنابراین وقتی دمای محیط پایین می آید باید از ضذ یخی استفاده کنیدکه نقطه انجمادش پایین تر از حداقل دمای محیط باشد.

دستگاه لیزر فایبر برش فلز GS-6050

دستگاه لیزر فایبر برش فلز GS-6050

اتانول به عنوان ضدیخ کوتاه مدت:

در برخی از موارد به ضدیخ کوتاه مدتی نیاز خواهید داشت که می توان در این شرایط از اتانول استفاده کرد.  مقدار اتانول نباید از ۴۰ درصد از حجم تانک بیشتر شود زیرا اتانول خورنده است و به آن اسیب وارد می کند. از این ماده نمی توان برای مقاصد طولانی مدت استفاده کرد. یک هفته باید تانک خالی شود و از آب خالص و مقطر برای پاکسازی لوله های خنک کننده استفاده شود. اگر هنوز هم به ضدیخ  نیاز داشتید باید بر اساس نیاز خود ضدیخ مناسبی انتخاب کنید.

استفاده از برند مناسب برای ضد یخ:

برای تهیه یک ضد یخ و استفاده آن در دستگاه برش لیزر فلز از برندهای مناسب استاده کنید که مشکلی برای سیستم شما ایجاد نشود،برای پاکسازی لوله های دستگاه لیزر برش فلز هر یکسال یکبار این اقدام باید صورت بگیردبنابراین برای جلوگیری از هر مشکل سیستم خنک کننده دستگاه لیزر برش فلز را خاموش کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها بسته شده اند