02133993435 – 02133995960- 02133952358 – 02133952391|info@partlaser.com

لیزر چیست؟

لیزر چیست؟

[vc_row][vc_column width=”1/1″]

لیزر چیست؟

در مقاله ی پیش روی شما شرکت پارت لیزر سعی دارد شما را با مفاهیم اصلی مرتبط با دستگاه های لیزر صنعتی آشنا سازد. در این مقاله شما میفهمید لیزر چیست؟

همه ی مردم تا کنون بارها و بارها واژه لیزر را شنیده اند، اما به واقع معنای اصلی لیزر را نمی دانند.(لیزر چیست؟)به نظر شما چه تفاوتی میان نور معمولی و لیزر وجود دارد و لیزر مخفف چیست؟

لیزر مخفف یک عبارت است که ابتدای هر یک از واژه هایش کلمه لیزر را می سازد. نام کامل لیزر:” تقویت نور ناشی از گسیل القایی” است. بگذارید وارد مبحث خود لیزر شویم.

دستگاه لیزر برش و حکاکی 90130 GW (2)

دستگاه لیزر برش و حکاکی ۹۰۱۳۰ GW (2)

 جالب است که بدانید  پلیس برای اندازه گیری سرعت اتومبیل ها از لیزر استفاده می کند. و تقریبا تمام  آن دسته از رانندگانی که از سرعت مجاز تجاوز می کنند به این موضوع واقفند. اما چند نفر هستند که بدانند شما در طول یک روز عادی چندین بار از لیزر استفاده می کنید؟ لیزر در بسیاری چیزهای زندگی ما و دنیای پیرامون ما یافت می شود.

 حتما تاکنون بارها  لیزر را در فیلم های دیده اید. آن جایی که نقش اول داستان درمبارزاتش باید از پرتوهای لیزری فرار کند. قدرت لیزر هم شگفت انگیز است و هم ترسناک.

حالا بهتر است به این بپردازیم که لیزر چه تفاوتی با نورها دارد؟

نور یک موج الکترو مغناطیسی است. هر موج روشنایی و رنگ دارد و در زاویه ی معینی نوسان می کند که به آن قطبش می گویند. این امر در مورد لیزر هم صحت دارد. اما پرتوهای نور لیزر از هر منبع نوری دیگری موازی ترند. تمام قسمت های پرتو (تقریباً) در یک جهت خاص بوده و به این ترتیب پرتو خیلی کم منحرف یا خم می شود. با یک لیزر خوب می توان شیئ در فاصله یک کیلومتری را با نقطه ای به شعاع حدود ۶۰ میلی متر روشن کرد.در ضمن می توان نور لیزر را تک رنگ کرد. یعنی کاری کرد که فقط یک طول موج داشته باشد. از طرف دیگر گسیل های لیزری وقتی به انرژی تبدیل می شوند، معمولاً خیلی پر قدرت نیستند. یک نوع لیزر قوی که در لیزرهای نمایشی استفاده می شود، نورش بیشتر از یک چراغ برق خیابان نیست.

انواع دستگاه لیزر :

دستگاه لیزر صنعتی دارای انواع مختلفی می باشد از جمله : دستگاه لیزر برش ، دستگاه لیزر برش فلز ، دستگاه لیزر برش غیر فلز ، دستگاه لیزر جوش ، دستگاه لیرز حکاکی ، دستگاه لیزر حکاکی و برش، دستگاه لیزر حکاکی و برش فلز ، دستگاه لیزر حکاکی برش غیر فلز ، دستگاه لیزر مارکینگ ، دستگاه لیزر فایبر، فایبر برش ، دستگاه لیزر CO2 و …

هر کدام از این دستگاه های لیزر کاربرد منحصر به فرد خود را دارند و هرکدام به نوبه ی خود در جهت تسریع روند تولیدات مربوطه نقش به سزایی دارند.

چنانچه مایل هستید اطلاعات بیشتری در خصوص کاربرد و مزایای هریک از دستگاه لیزر  ها  داشته می باشد شما رو به بازدید از سایت شرکت پارت لیزر دعوت میکنیم.

[/vc_column][/vc_row]

درباره نویسنده: