02133993435 – 02133995960- 02133952358 – 02133952391|info@partlaser.com

علت قدرت دستگاه لیزر

///علت قدرت دستگاه لیزر

علت قدرت دستگاه لیزر

[vc_row][vc_column width=”1/1″]

 

علت قدرت دستگاه لیزر

پدیده گسیل تحریک شده:

قسمت مرموز لیزر این است که همواره کار می کند. این کاملا ناشی از پدیده گسیل تحریک شده می باشد که  توسط اینشتین در ۱۹۱۶ با بکار بردن یک ارگومان ریاضی پیشگویی شد (قدرت دستگاه لیزر). ممکن است به نظر بیاید که ان یک پدیده محرمانه است نه یک تجربه روزمره. در واقع اینگونه نبود تا اینکه در سال ۱۹۲۸  لادنبرگ ابتدا انرا بوسیله مشاهده جذب منفی در یک عمل طیف سنجی تایید کرد(قدرت دستگاه لیزر). به هر حال اکنون ما درک می کنیم مکان معمولی  به تابش از هر جسم تابش کننده کمک میکند.

 اینشتین در خلال انالیزهای تابش اشیا داغ فرض کرد که باید یک ترم تابش کننده بر پایه یک فوتون از تابش انواع تحریک شده باشد و نتیجه ان رها شدن انرزی تحریک شده می باشد. نشان داده شد که این درست است که فوتون های تحریک شده در فاز یافته می شوند و در  جهت مشابه فوتونهای محرک حرکت می کنند. یک پرتو لیزر از اختلاف انرژی بین دو سطح تحریک شده و سطح پایین تر بوجود می اید. این معمولا یک طیف خالص است اگر تغییر بین سطوح کوانتوم ارتعاشی یا الکترونیکی باشد , اما اگر تغییر از سطح انرژی خوب به سطوح پایین باشد ممکن است یک رنج از طول موجها داشته باشد (مانند لیزرهای اکسیمر Ti_sapphire,,غیره).

بسیاری از مواد می توانند ساخته شوند که پدیده گسیل تحریک شده را نشان دهند, اما تعداد کمی قابلیت توان زیاد را دارند. از شرایط بعدی این است که وارونگی جمعیت ضروری است بدین معنی که تعداد اتمها ویا مولکولها در سطوح تحریک شده بیشتر از سطوح کم انرژی باشد بنابراین گسترش دادن مانع جذب شدن می شود. برای دستیابی به این باید عمر نمونه های تحریک شده بیشتر از سطوح کم انرژی باشد.

عمده ترین لیزرهام مورد استفاده در فرایندهای مواد هستند: دی اکسید کربنCO2,مونوکسید کربنCO,Nd-YAG  وNd-Glass  و اکسیمر(KrF,ArF,XeCl) و لیزرهای دیودی (GaAs,GaAlAs ,InGaAs,GaN). سطوح انرژی که این لیزرها ایجاد می کنند در پاراگرافهای بعد بررسی شده است.

سطوح انرژی مولکول دی اکسید کربن

سطوح انرژی مولکول دی اکسید کربن

 

 

پارت لیزر ، مرجعی مطمئن و بسیار قدرتمند در صنعت دستگاه ها و خدمات  لیزر ، مفتخر است که در کلیه ی امور مربوط به فروش دستگاه لیزر  ،  فروش دستگاه لیزربرش , دستگاه جوش لیزر , دستگاه لیزربرش فلز,فروش قطعات دستگاه لیزر , فروش دستگاه لیزرحکاکی و  …  و همچنین فروشقطعات دستگاه لیزر ، تعمیرات مربوط به دستگاه لیزر و همچنین خدمات مربوط به صنعت دستگاه لیزر (Laser Device)و  …  با بهره مند بودن از تیمی بسیار متخصص تمام وقت در خدمت کلیه ی مشتریان گرامی می باشد.امید آنکه بتوانیم گامی هرچند کوچک در راستای کسب رضایتمندی کلیه ی مشتریان خود برداریم.

 

[/vc_column][/vc_row]

توسط | ۱۳۹۶-۹-۵ ۲۲:۲۰:۴۱ +۰۳:۳۰ خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۵|دسته‌ها: مطالب دستگاه لیزر, مقالات|برچسب‌ها: , , , , , , , , , , |دیدگاه‌ها برای علت قدرت دستگاه لیزر بسته هستند

درباره نویسنده: