02133993435 – 02133995960- 02133952358 – 02133952391|info@partlaser.com

صنعت دستگاه لیزر و لیزر نیتروژن (N2)

///صنعت دستگاه لیزر و لیزر نیتروژن (N2)

صنعت دستگاه لیزر و لیزر نیتروژن (N2)

[vc_row][vc_column width=”1/1″]

صنعت دستگاه لیزر و لیزر نیتروژن (N2)

لیزر نیتروژن (N2)

 لیزر نیتروژن برای همسطح سازی انرژی الکترون های مولکولی N2صورت گرفته  باعث ایجاد اشعه ماوراء بنفش(۳۳۷/۱nm) می شود. این لیزرها بصورت پالسی کار می کنند و محدوده زمانی آنها در حدود چند نانو ثانیه می باشد.دمش این لیزرها در درجه لیزرهای خودپایانیابنده قرار گرفته است.

 لیزرهای اگزایمر

«اگزایمر»  مخفف  excited dimer  به معنی  دوتایی تحریک شده است که مفهوم این عبارت یعنی وقتی انرژی الکترونی  مولکول های دو تا ات به حالت پایدار و دافعه در آمده یعنی تحریک شده اند. نمونه های نادر این نوع لیزر شامل: ArF ، KrF و XeCl  می باشند. در این لیزرها از باریکه نوری برای عمل تحریک اختلاط های گازی استفاده می کنند و مولکول های  F2 یا HCl  در لیزرهای اگزیمر استفاده می شوند. انجام کار این لیزرها شبیه سیستمهای لیزر N2است. و برای تحریک آنها بوسیله فوتونهایUV و یا پرتوx  قبل از تخلیه الکترونیکی آنها باید محیط آماده بشود بعضی از لیزرهای اگزایمر نظیر XeF و KrF کاملا کارآمد بوده و قادرند توانهای خروجی تا J1 و با توان متوسط W 200 را حاصل سازند.

 لیزرهای شیمیایی

در ترکیبات شیمیایی این امکان وجود دارد که مقدار زیادی انرژی در بخشی از واکنش های گرما زا از دست بدهن و در خودشان ذخیره کنند براین اساس این نمونه ها قابل توجه هستند برای تیدی لانرژی شیمیایی به تابش نور همفاز. با این قابلیت لیزرهایی شیمایی جدیدی امروزه پا به عرصه تولید گذاشتند که با حالتهای ارتعاشی مولکول هایی نظیر HF ، CO و مانند آنها می باشد.که حداقل گذار لیزری آنها در طول موج μm2~ میباشد

به عنوان مثال می توان لیزرهای  HF و DF نام برد که از قدرتهای بسیار بالیی برخوردار هستند.است.

واکنشهای مرتبط به قرار زیر هستند :

F + H2 -> HF * + H

F + D2 -> DF * + D

با توجه به ستارهای گذاشته شده در نمونه های تحریکی باید در  تجزیه هیدرژن و فلئور از مولکولهای اولیه H2 و F2 استفاده شود که در آنها واکشها به صورت زنجیره ای است یعنی به این معنا است که باید مراکز فعال واکنش را خودشان ایجاد کنند از این حالت به تزریق پیوسته مولکول H2 و F2 به سیستم می باشد‌

مثلادر ادامه واکنش بالا برای H رها شده، داریم :

H + F2 -> HF * + F

و برای F رها شده، واکنش خواهد شد

F + H2 -> HF * + H

Typical devices

The gas pressure in a nitrogen laser ranges from a few mbar to as much as several bar. Furthermore, air provides significantly less output energy than pure nitrogen or a mixture of nitrogen and helium. The pulse energy ranges from µJ to mJ (a commercial version using a spark gap delivers 300 microJ) and a peak power in the range of kW to more than 3 MW can be achieved. The pulse temporal width is between a few hundred picoseconds (typically at 1 atmosphere partial pressure of nitrogen) and a maximum of approximately 30 nanoseconds at reduced pressure (typically some dozens of Torr), though fwhm pulsewidths of 6 to 8 ns are typical.

 

پارت لیزر ، مرجعی مطمئن و بسیار قدرتمند در صنعت دستگاه ها و خدمات لیزر ، مفتخر است که در کلیه ی امور مربوط به فروش دستگاه لیزر  ،  فروش دستگاه لیزربرش , دستگاه جوش لیزر , دستگاه لیزربرش فلز,فروش قطعات دستگاه لیزر , فروش دستگاه لیزرحکاکی و  …  و همچنین فروشقطعات دستگاه لیزر ، تعمیرات مربوط به دستگاه لیزر و همچنین خدمات مربوط به صنعتدستگاه لیزر (Laser Device)و  …  با بهره مند بودن از تیمی بسیار متخصص تمام وقت در خدمت کلیه ی مشتریان گرامی می باشد.امید آنکه بتوانیم گامی هرچند کوچک در راستای کسب رضایتمندی کلیه ی مشتریان خود برداریم.

 
 

[/vc_column][/vc_row]

درباره نویسنده: