ساخت چرم با دستگاه لیزر

ساخت چرم با دستگاه لیزر

امروزه با استفاده از دستگاه لیزر می توان در صنایع مختلفی کارهای خلاقانه ای انجام داد. دستگاه لیزر در صنعت چرم نیز کاربرد زیادی دارد به نحوی که با حکاکی روی چرم می توان طرح های زیبایی روی چرم ایجاد کرد. در این مقاله به شما ساخت یک کیف چرمی برای نگهداری کارت های بانکی و کارت ویزیت را به شما آموزش می دهیم.

دستگاه لیزر برش و حکاکی 90130 GW (5)

متریال مورد نیاز:

چرم با ضخامت 2 میلی متر

چسب مخصوص چرم

دستگاه لیزر با مشخصات زیر:

توان 25 وات

لنز دستگاه لیزر 1.5 اینچ

میز مخصوص برش

مرحله اول: طرح اولیه کیف

شما می توانید طرح را با سلیقه خودتان طراحی کنید و یا به راحتی از قسمت دانلود طرح ها آماده دستگاه لیزر در سایت ما یکی از طرح های موجود دستگاه لیزر کیف چرم را انتخاب کنید.

مرحله دوم: پردازش با دستگاه لیزر

بعد از طراحی یا انتخاب طرح خود باید آن را به دستگاه لیزر خود ارسال کنید. تنظیمات دستگاه خود را می توانید مطابق با پارامترهای زیر تنظیم کنید.

حکاکی (سیاه): توان %80، سرعت %50، دقت 500 dpi

علامت گذاری (قرمز): توان %20، سرعت %2، فرکانس 2000 هرتز، افست Z 2 میلی متر

برش (آبی): توان %35، سرعت %0.7، فرکانس 1000 هرتز

برش (سبز): توان %66، سرعت %108، فرکانس 1000 هرتز

 hh3

مرحله سوم: اسمبل کردن

همان طور که در تصویر زیر می بینید، سوراخ های موجود در طرح کیف دستگاه لیزر را از جا در بیاورید تا بتوانید طبق الگوی موجود کیف را ا کرده و برای محکم کاری این قسمت های تا شده را به تمیزی چسب بزنید.

تمیز کردن:

چرم یک محصول طبیعی می باشد که برای حکاکی و برش مناسب می باشد و هنگامی که در دستگاه برش می خورد بوی خاصی دارد.علاوه بر آن دقت داشته باشید که لبه های برش سیاه و لکه دار می شود. خیلی از انواع چرم ها به راحتی تمیز می شوند و می توانید آن ها را با یک دستمال خشک تمیز کنید. در غیر این صورت با یک دستمال تمیز یا دستمال الکلی آن را می توانید تمیز کنید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها بسته شده اند