روش نصب و نگهداری دستگاه لیزر

روش نصب و نگهداری دستگاه لیزر

 maximus_1_picture

روش نصب دستگاه لیزر

مرحله اول: با ارسال دستگاه به محل خریدار و باز کردن پالت چوبی دستگاه لیزر و بیرون آوردن دستگاه لیزر از درون پالت چوبی و استقرار در محل مورد نظر و قفل کردن چرخ دستگاه لیزر و درآوردن قطعات از درون دستگاه لیزر می پردازیم.

در مرحله دوم: با نصب تیوپ دستگاه لیزر و نصب چیلر دستگاه لیزر و هواگیری و  نصب فن دمنده (Air Blower) دستگاه لیزر مورد نظر را روشن کرده و تابش اشعه موجود را تست می کنیم در این حالت به تنظیم و تراز کردن تیوپ و آینه ها و خروجی هد دستگاه لیزر (در تمامی صفحه میزکار ، نور لیزر می بایست در درون سوراخ هر لیزر در تمام صفحه باشد) مربوطه می پردازیم. پس از بررسی خروجی دستگاه لیزر از  وسط و انتهای هد به تمیز کردن لنز و آینه ها و نصب فن خروجی (Exhaust Fan) می پردازیم.  با چک کردن محورهای دستگاه لیزر در صورت نیاز انها را روغن کاری نموده  و با تست  محورها (موتور x ، موتور y) نحوه درست کار کردن انها را بررسی می کنیم. بعد از انجا کارهای ذکر شده به تست  Dalumn   و بررسی تسمه ها ، هرزگردها و تست میزکار (بالا-پایین)دستگاه لیزر می پردازیم.

درمرحله سوم: پس از بررسی موارد ذکر شده نرم افزار دستگاه لیزر را نصب نموده  و فایل برش و حکاکی  را آماده می کنیم و بر اساس انتخاب ماده مورده استفاده  آن را به کامپیوتر  ارسال می کنیم.  فایل ارسال شده بر روی دستگاه لیزر اجرا می شود و برای مشتری نحوه کار نرم افزار  و چگونگی تهیه فایل در کرل را آموزش می دهیم.

در مرحله چهارم: به آموزش سخت افزار دستگاه لیزر و نحوه کار با LCD (صفحه نمایشگر) و  تنظیم کار زیر دستگاه (گیج) و ارسال فایل با فلش مموری و کار با چیلر (چگونگی تنظیم و تعویض آب) و کار با روتاری (در صورت سفارش) می پردازیم

درمرحله پنجم: به آموزش نرم افزار ویژه حکاکی تصویر و آموزش فنی اولیه جهت نگهداری دستگاه لیزر و نحوه تمیزکردن ریل ها از گرد وغبار و  روغن کاری ریل ها و تمیزکردن  لنز و آینه و  تعریف صحیح از توان و سرعت مناسب دستگاه لیزر را با توجه به ماده مورد استفاده شده می پردازیم.

Home

Home

روش نگهداري دستگاه  ليزر:

جهت بهرمندي از يک دستگاه لیزر خوب و کارامد بايد ابتدا به نکات مهمی در مورد نحوه نگهداری دستگاه لیزر مورد نظری که با آن کار مي کنيم را  بشناسيم. دستگاه برش و حکاکی ليزر يک دستگاه با تکنولوژي بالا مي باشد.اين دستگاه ترکيبي از ضايع الکترونيک-الکتروتکنيک-مکانيک-سخت افزار و نرم افزار کامپيوتر و اپتيک مي باشد. در  دستگاه لیزر  رسيدگي و نظافت قطعات اپتيکي بيشتر احساس مي شود. بطوريکه عدم نظافت و تنظيم قطعات اپتيکي منجر به برش و حکاکی ضعيف و کيفيت پايين و يا عدم انجام عمليات برش و حک ليزري مي گردد. براي درک بيشتر اين موضوع ابتدا به معرفي دستگاه برش و حکاکی ليزر مي پردازيم. دستگاه برش و حکاکی ليزر شامل قطعات زير مي باشد:

۱-سازه يا ساختمان دستگاه لیزر
۲-سيستم مکا نیکال
۳-سيستم کنترل مکانيک و ليزر
۴-سيستم محرک مکانيک و حرکت
۵-سيستم کنترل بخش هاي الکتريکي
۶-سيستم اپتيکي و توليد ليزر
۷-سيستم انتقال اپتيکي
۸- سيستم خنک کننده ليزروقطعات اپتيکي

 

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها بسته شده اند