دستگاه لیزر برش CNC

دستگاه لیزر برش CNCReviewed by Neda solgi on Aug 17Rating:

دستگاه لیزر برش CNC

computer numerical control

همانگونه که می دانیم به دستگاه لیزر برش CNC، در ایران CNC خالی گفته می شود ولی وقتی به فارسی ترجمه می شود به آن ماشین های کنترل عددی یا دستگاه های کنترل عددی می گویند.

نسل اول این دستگاه ها NC

NC ها  کامپیوتر نداشته اند و دستگاه طبق منطقی تعریف شده با استفاده از کارت های پانچ شده کار می کردند.

برای مثال، دستگاه تراش برای دستورالعمل ایجاد شده بدین صورت عمل می کند که قسمت ساپورت دستگاه را بوسیله دسته چرخان به جلو برده و در ماشین های NC این کار توسط دستورات پانچ شده بر روی نوار پانچ انجام می پذیرد. و اما امروزه در دستگاه CNC این عمل توسط یک کد انجام می شود.

یک دستگاه لیزر برش CNC  دقیقا همان دستگاه دستی ساده است که قابلیت فرمان پذیری از طریق کد ها و منطق ریاضیاتی را دارا می باشد. در این دستگاه حضور کاربر برای کار با دستگاه نیاز به ایستادن این کاربر پشت بخش کنترل کننده دستگاه است و فقط برای یک بار برای این دستگاه برنامه حرکتی نوشته می شود و از آن به بعد دستگاه به صورت خودکار بدون حضور کاربر کار خود را انجام می دهد.

بدنه این دستگاه تقریبا شبیه دستگاه های دستی می باشند یک دستگاه لیزر برش CNC  فرز شکل همان بدنه سخت افزاری فرز  دستی را دارا می باشد.

تنها تفاوتی که دیده می شود بودن بخش کنترل گر می باشد ( به صورت خاص مطمئنا بخش الکترونیکی هم تغییر کرده است ما در عام می گوییم همان است )

در مورد بخش کنترلگر باید اینگونه بگوییم که، این بخش، بخش اصلی یک دستگاه CNC  می باشد در صنعت آن را با نام کنترلر CONTROLER  می خوانند. یک دستگاه CNC  از هر نوع (تراش،فرز ،سنگ،ابزار تیز کن،تزریق ،پرس ،و…)بیشتربا نوع کنترلرش شناخته شده استقابل تمایز و شناخت است و آموزشی که به کاربر داده میشود در اصل براساس کنترلر این دستگا ه ها و بر اساس نوع استفاده آن می باشد.

 

دستگاه لیزر برش CNC، دستگاه برش لیزر cnc,دستگاه برش لیزری cnc,قیمت دستگاه برش لیزر cnc,فروش دستگاه برش لیزر cnc,قیمت دستگاه برش لیزری cnc, سی ان سی,لیزر,

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها بسته شده اند