02133993435 – 02133995960- 02133952358 – 02133952391|info@partlaser.com

دانستنی هایی از دستگاه حکاکی لیزر

/, مطالب دستگاه لیزر, مقالات/دانستنی هایی از دستگاه حکاکی لیزر

دانستنی هایی از دستگاه حکاکی لیزر

[vc_row][vc_column width=”1/1″]

دانستنی هایی از دستگاه حکاکی لیزر

در گذشته بسیار زمان بر بود چرا که از ابزار های دستی استفاده میشد و علاوه بر زمان ،چون به صورت دستی  بود در صد خطا در کار بالا می رفت بعد ها از دستگاه های cnc با مته های مخصوص استفاده شد که در این صورت، امکان ایجاد طرح های گوناکون  و متنوع به وجود آمد، البته این دستگاه ها اشکالاتی و عیوبی نیز داشتند در بعضی مواقع دستگاه در حین اجرای طرح ،خطا داده و یا این که نوک مته ها روی بعضی از مواد سخت چندین بار حین اجرای کار میشکست . با آمدن دستگاه های لیزر نه تنها این مشکلات به طور چشمگیری کاهش یافت و به حداقل ممکن رسید بلکه  در مدت زمان کوتاهی طرح های پیچیده با کیفیت عالی اجرا شد. برای این کار ،از طرح مورد نظر یک اسکن گرفنه می شود و سپس به وسیله کامپیوترآن را در یک برنامه دو بعدی اجرا کرده و بعد از تنظیمات لازم در نرم افزار لیزر آن را بر روی سنگ مورد نظر خروجی میگیرند. دستگاه حکاکی لیزر از یک خروجی قوی لیزر که دستگاه لیزر نامیده می شوند بر روی اجسامی که می‌خواهند حکاکی شوند انجام می‌شود. قسمتی از جسم مورد نظر که توسط دستگاه  لیزر و حکاکی حکاکی می‌شود یا آب می‌شود یا می‌سوزد یا تصعید می‌شود و توسط فشار گاز از روی جسم پاک می‌شودو اثری از آن باقی نمیماند و سر انجام سطح حکاکی شده با کیفیت بسیار عالی حکاکی می‌شود.موارد بیان شده در واقع به عنوان موضع حکاکی  محسوب میشوند به گونه ای که بتوانند دقت، زیبایی و ظرافت را همزمان با هم تامین کنند

ویژگی های دستگاه حکاکی لیزر

ویژگی های دستگاه حکاکی لیزر

 آشنایی با خدمات حکاکی لیزر

عرضه خدمات حکاکی لیزر برای بسیاری از صنایع مهم و کاربردی است و بسیاری از شرکت ها برای حک کردن نام تجاریشان با مشکلاتی مواجه اند. قبل از هر چیز باید گفت،ایجاد نقش و نگار های از پیش طراحی شده بروی اشیا  را حکاکی لیزر میگویند. برای رفع هر گونه مشکلی با این موضوع میتوان به راحتی با مشاوره با کارشناسان پارت لیزر محصول مورد نظر خود را یافته و مورد استفاده قرار داد.

خدمات این حوزه مجموعه پارت لیزر شامل خرید، فروش ، پشتیبانی و تعمیر دستگاه های لیزر حکاکی است.

ارائه خدمات حکاکی لیزر

خدمات حکاکی لیزر در دو دسته بندی کلی جای دارد که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

خدمات حکاکی لیزر فلزات

با استفاده از دستگاه های لیزری مخصوص فلزات می توان روی طیف وسیعی از مواد، عمل حکاکی لیزر انجام میشود. با این دستگاه ها می توان با عمق بسیار کم (چند صدم میلیمتر) بر روی بخشی از فلزات و آلیاژهای فلزی حکاکی نمود که در صنایع خودروسازی، تجهیزات بیمارستانی، سرویس های غذا خوری، صنایع طلا سازی، ماشین افزار ( قلاویز، مته، تیغ اره و …) مورد استفاده قرار می گیرد.

خدمات حکاکی لیزر غیر فلزات

حکاکی با لیزر را می‌توان روی هر ماده و متریالی از جمله چوب، سرامیک و مواد آلی انجام داد.از جمله صنایع دیگری که در آن ها خدمات حکاکی لیزر کاربرد دارد صنایع دستی، چوب، کاغذ و شیشه و صنایع الکترونیک و سنگ و چرم و…است.

خدمات ارائه شده توسط دستگاه های حکاکی لیزری می توانند بر اساس نیاز های مشتریان شامل خدمات حکاکی لیزری صنعتی و نیمه صنعتی باشد . که متناسب با متریال و میزان کار کارشناسان و مشاوران مجموعه پارت لیزر امادگی دارند تا متقاضیان را راهنمایی کنند 

نمونه دستگاه حکاکی

 دستگاه  حکاکی صنعتی CO2 بیشترین کاربرد را داشته  و از آن برای  حکاکی لیزری انواع مواد مختلف مانند چوب، پلکسی گلاس، شیشه، پارچه و … استفاده می شود و پرکاربرد ترین دستگاه های لیزر صنعتی محسوب می شود. دستگاه لیزر صنعتی جامد  نیز بیشتر لیزر یگ است که برای حکاکی فلزات از آن استفاده می شود. دستگاه لیزر CNC که از این تکنولوژی استفاده می کنند را می توان به دو بخش دستگاه لیزر فلزات و دستگاه لیزر غیر فلزات تقسیم کرد. این دستگاه ها با هدایت کامپیوتری و توسط لیزری که از آنها متساطع می شود عملیات مختلفی مانند  حکاکی لیزری و… را انجام می دهند. این دستگاه ها مزایای زیادی دارند، مثلاً سرعت بسیار  بالایی دارند و با توجه به هدایت شدن توسط کامپیوتر، خروجی های کاملاً یکسانی دارند. در صنایع مختلف نظیر صنایع نظامی، ساختمانی، هوافضا، پزشکی، آزمایشگاهی و پژوهشی، ارتباطاتی، فیزیک، شیمی و… لیزر صنعتی کاربرد دارد.

کاربرد حکاکی لیزری:

حکاکی عمیق قالب های صنعتی اعم از:

حکاکی قالب های پلاستیک  -حکاکی قالب های بادی – حکاکی قالب های دایکاست – حکاکی قالب های لاستیک – حکاکی سنبه کوبشی – حکاکی قالب های فلزی -حکاکی قالب های غیر فلزی وحکاکی قالب های ریخته گری و حکاکی قالب های طلا سازی – حکاکی قالب های نقره و حکاکی قالب های صنعتی وحکاکی قالب های  مد نظر مشتری با جنس های مختلف فلزی را با روش های مختلف حکاکی لیزری – حکاکی الکتروشیمیایی – حکاکی پانتاگرافویا پانتوگراف و اسید شویی را با روش های پیشرفته لیزری اجراء می نماید.

حکاکی قطعات فلزی و حکاکی غیر فلزی دارای انحنای و دودار کلی را با روتاری پیشرفته لیزری حکاکی می نماید :

حکاکی فلزات مختلف اعم ازحکاکی استیل – حکاکی نقره – حکاکی طلا – حکاکی فولاد – حکاکی آلومنیوم – حکاکی چدن -حکاکی مس – حکاکی روی – حکاکی فلزات سخت – حکاکی قطعات آبکاری شده – حکاکی سنبه های کوبشی –حکاکی الکترو دهای مسی – حکاکی الکترود مسی دستگاه اسپارک – حکاکی کلیشه الومینیومی – حکاکی قطعات ریخته گری – حکاکی فلزات مدور – حکاکی قطعات کاملا دوار- حکاکی ابزار کار- حکاکی شماره سریال – حکاکی کد نامبر- حکاکی پلاک مشخصات –حکاکی پلاک دستگاه – حکاکی زیبا- حکاکی مارک- حکاکی رنگی بر روی ورق های استیل- حکاکی دسبند- حکاکی گردنبند – حکاکی انگشتر- حکاکی حلقه- حکاکی جاسوییچی – حکاکی جاسوئیچی – حکاکی خودکار- حکاکی تبلیغاتی – حکاکی برند- حکاکی انبار داری – حکاکی دسته بندی قطعات – حکاکی ابزار کار – حکاکی مدرج سازی – حکاکی زیورآلات – حکاکی هدایای تبلیغاتی – حکاکی شیر – حکاکی قاشق – حکاکی چاقو- حکاکی مارک – حکاکی پلاک – حکاکی یراق آلات – حکاکی تجهیزات پزشکی – حکاکی چنگال – حکاکی حودرویی –حکاکی سینی –حکاکی گل – حکاکی ارزان – حکاکی عالی –حکاکی صنعتی –حکاکی تزیینی – حکاکی تزءینی – حکاکی تزئینی – حکاکی سطحی – حکاکی سریالی – حکاکی الکترونیکی – حکاکی کامپیوتری – حکاکی اندازه گیری – حکاکی تولیدی –حکاکی عمیق تا ۳ میلیمتر –حکاکی پانتاگراف –حکاکی پانتوگراف- حکاکی شیمیایی –حکاکی الکترودی – حکاکی سنبه ای – ……….

پارت لیزر از شرکت های معتبر در زمینه  عرضه  انواع دستگاه‌های حکاکی لیزری و  ماشین حکاکی لیزر  با قابلیت حکاکی  روی فلزات و غیرفلزات ، خروجی مطلوب و راندمان بالا فعالیت میکند. دستگاه های حکاکی لیزر شرکت  پارت لیزر در مدل های گوناگونی است که  متناسب با فعالیت در دو دسته بندی کلی ارائه می شود.:

 [/vc_column][/vc_row]

[/vc_column][/vc_row]

درباره نویسنده: