جاذبه های دستگاه لیزر حکاکی و برش فلزات

جاذبه های دستگاه لیزر حکاکی و برش فلزات

دستگاه لیزر برش و حکاکی فلزات نخستین دستگاه با ابعاد کوچک و چند منظوره برای برش فلزات می باشد.که بسته به توان دستگاه قابلیت برش متریال هایی از قبیل : فولاد ضد زنگ ، فولاد کربنی ، استیل سایر مواد فلزی را دارا می باشد. با استفاده از توانایی های حرفه ای این دستگاه که پاسخگوی نیازهای متفاوت برش و حکاکی دقیق است، می توان اشکال مختلف صنعتی و تزئینی را در سریع ترین زمان ممکن به مرحله اجراء در آورد که دستاورد آن برش و حکاکی با کیفیت، مسطح با کمترین پلیسه می باشد که هیچ نیازی به پرداخت کاری پس ازحکاکی و برش ندارد.

دستگاه لیزربرش فلز کاوردار

كاربرد دستگاه هاي حكاكي و برش ليزري فلزات :

برش ورقه های فلزی برای ساخت قطعات صنعتی
ساخت قطعات خودرو
برش فلزات برای تولید قطعات تزیینی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی منازل و اماکن تجاری
برش ورقه های فلزی برای تولید محصولات فلزی زیبا مانند میزهای فلزی
برش ورقه هاي فلزي براي تابلوسازي
برش قطعات فلزي سفارشي
برش ورقه هاي فلزي براي ساخت بدنه فلزي
برش ورق براي ساخت واشرهاي فلزي
برش ورقه های فلزی برای تولید لوستر
ساخت قطعات مورد استفاده در آسانسورها
برش ورقه های فلزی برای ساخت نرده های تزیینی
ساخت تابلو برق
تابلو و حروف سازی
و بسیاری صنایع دیگر

صنایع استفاده کننده از دستگاه لیزر حکاکی و برش فلزات :

این دستگاه برای کاربرد در صنایع گوناگونی طراحی گردیده است و جدیدترین پاسخ به نیاز کاربران دستگاه لیزری می باشد.دستگاه برش و حکاکی فلزات  قابلیت استفاده در صنایعی از قبیل: خودروسازی، پلاک سازی، مشبک سازی، قطعه سازی ( تولید قطعات مربوط به نیروگاه های تامین انرژی )، صنایع نفت و گاز، صنایع هوا – فضا ، صنایع نظامی ، کشتی سازی ،مدل سازی و ماکت سازی ، بدلیجات، برق و الکترونیک ، صنایع ساختمانی، تبلیغات،  توری و صافی های مختلف را دارا می باشد.

معمولا در موارد زير، دستگاه  حکاکی و برش لیزری فلزات مي تواند گزينه مناسب باشد:

الف – دقت بالايي در برش مورد نظر باشد.
ب – لازم باشد از روبات براي برش ورق فولاد استفاده شود.
ج – ابعاد ورق فولاد زياد نباشد. در بسياري از دستگاه  ليزري برش و حکاکی فلزات، محل تابش پرتو ثابت است و ورق جابجا مي شود. وقتي ابعاد برش مورد نظر براي برش کوچک باشد، هزينه ميز سي ان سي پايين است و دستگاه قيمت چندان بالايي ندارد و برش ليزري مي تواند بهترين گزينه باشد، به خصوص اگر پيچيدگي طرح بالا بوده و دقت بالاي مورد نياز باشد.
د – معمولا از برش ليزر براي برش ورق فولاد (Mild steel) با ضخامت کمتر از 8 ميلي متر استفاده مي شود. با افزايش ضخامت ورق، هزينه سرمايه گذاري براي خريد دستگاه به شدت افزايش مي يابد

مزیت های برش و حکاکی لیزر نسبت به شیوه های سنتی :

در برش و حکاکی لیزر شما نیازی به شیوه های سنتی(قالبسازی و پرسکاری) نداشته و قطعات بعد از برش و حکاکی لیزر نیاز به ماشین کاری نخواهند داشت.
در برش و حکاکی لیزر هیچگونه سوختگی بر روی سطح کار و پلیسه پشت کار مشاهده نمی شود.
در برش و حکاکی  توسط اشعه ليزر، ازآنجا که اشعه به صورت کانونی می تابد، قطعات قبل و بعد از برش تغییر دمای نا محسوسی دارند در نتیجه خواص مكانيكي و فيزيكي متریال مورد استفاده حفظ می گردد.
با توجه به توان بالاي منبع تولیدکننده ليزر دستگاه هاي ليزر سرعت بالایی براي برش و حکاکی ليزري قطعات دارند.
در تكنولوژي برش و حکاکی ليزر فلزات، طرح های پيچيده و نقشه های دو بعدی و هر نقشه طراحی شده توسط ابزاری مثل اتوکد و… به راحتی قابل پیاده سازی می باشند.
در برش و حکاکی ليزر فلزات بر روي قطعه ای که برش میخورد هیچگونه فشار فیزیکی اعمال نمی شود و در نتیجه شاهد له شدی در لبه های قطعات نخواهیم بود، فلزات با دقت بسيار بالایی بریده می شوند که این دقت برحسب ضخامت قطعه متفاوت می باشد .

 

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها بسته شده اند