02133993435 – 02133995960- 02133952358 – 02133952391|info@partlaser.com

تعمیرات و نگهداری چیلرهای دستگاه لیزر

///تعمیرات و نگهداری چیلرهای دستگاه لیزر

تعمیرات و نگهداری چیلرهای دستگاه لیزر

[vc_row][vc_column width=”1/1″]

تعمیرات و نگهداری چیلرهای دستگاه لیزر

تعمیرات و نگهداری چیلرهای دستگاه لیزر همانگونه که می دانیم در فرآیند عمل تعمیرات و نگهداری چیلرهای دستگاه لیزر به بررسی فشار گاز یا روغن کمپرسور احتیاجی نیست. وضعیت روغن و گاز فقط در شرایطی که کارکرد کمپرسور به نسبت شرایط یکسان قبلی زیادتر شده باشد و ضریب خنک شدن مناسب نداشته باشد، باید بررسی گردد.

در این موارد کمپرسور خود به تنهایی شامل موتور اصلی، پیستون متراکم کننده، میلنگ، کوپلینگ و قطعاتی از این قبیل لزومی برای سرویس خاص ندارد. با توان کم اصطکاک، مقدار بسیار کمی نیروی پیش بر، واگن بر روی ریل به حرکت در می آورد. همه ی اینها کار مفید بالای این سیستم را ایجاد می کند. کارشناسان فنی مرتبط در ته عمر قطعات باید تعویض گردند.

لوله های رانش گاز

باید اینطور بگوییم که به لوله های رانش و مکش، کمپرسور گاز وصل می باشد. معمولا لوله های رانش گاز دارای فشاری می باشند که موجب انتقال گاز به داخل کندانسور می شوند. قطر لوله ها در کندانسور زیاد می گردد. همچنین باعث پایین آمدن فشار گاز و جذب حرارت از مایع داخل مخزن می گردد. به این لوله ها موئین هم می گویند. گاز خارج شده از کندانسور که حالت مایع دارد، وارد اپراتور یا تبخیر کننده می گردد.

 

تعمیرات و نگهداری چیلرهای دستگاه لیزر

Laser chiller

چیلر دستگاه لیزر پرفکت

شیر برقی ورود و خروج گاز به داخل کندانسور را کنترل می نماید. بعضی چیلرهای تراکمی زمان روشن و خاموش شدن کمپرسور از فشار گاز داخل لوله ها تعیین می گردد. لوله های مکش دارای فشار ۴۰PSI هستند. حالا در صورت کم شدن فشار لوله های HP یا افزایش فشار لوله های مکش و در حالت معکوس خاموش می گردد.

تعمیرات و نگهداری چیلرهای دستگاه لیزر چیلر دستگاه لیزر مهمترین عضو است. دلیل مطلوبیت آن همین است. سعی کنید از مشخصات آن ها قبل از خرید و فروش قطعات یدکی دستگاه لیزر آگاهی کافی داشته باشید.

 

تعمیرات و نگهداری چیلرهای دستگاه لیزر

Laser chiller

 

چیلرهای خنک کننده دستگاه حکاکی لیزری و برش لیزری

عملکرد چیلرهای خنک کننده دستگاه حکاکی لیزری و برش لیزری شکل آبسردکن دارند و در آنها از کمپرسور یخچالی استفاده می گردد. در تیوپ لیزر برای کاهش دما استفاده می گردد. این دستگاه برای تجهیزات تیوب لیزر شیشه ای بکار گرفته می شود.

عمل لیزر گرمای زیادی ایجاد می کند و توان لیزر را تا اندازه ی زیادی کاهش می دهد. پس راهی جهت خنک کردن تیوب لیزر  باید بیابیم. سیستم استفاده از جریان گاز در کمپرسور یک روش خنک کردن است که دستگاه چیلر نام نهاده شده است. روشی دیگر سیستم خنک کنندهٔ گردش آب است.

بنابراین یک لوله شیشه ای بزرگ برای کاواک در نظر گرفته شده است. تیوب لیزر در وسط لوله بزرگتر قرار دارد و آب از اطراف آن در جریان است و آن را خنک می گرداند و نمی گذارد که لامپ لیزر شکسته و یا ترکیده شود.

ما بایستی دو سوراخ در لوله شیشه ای بزرگ به منظور اتصال لوله های ورودی و خروجی آب جهت ایجاد جریان آب در سیستم خنک کننده بگذاریم. و  آن را از طریق لوله ها به یک پمپ متصل کنیم. و درون لوله شیشه ا،ی آب را از یک سرد کننده به جریان بیندازیم. پمپ آکواریوم یا پمپ های صنعتی برای پمپ آب استفاده می گردد. البته این سیستم خنک کننده های پمپ آب درون خود دارند. که باعث می شود آب را از یک منبع به داخل سامانه خنک کننده در جریان بیاندازد.

[/vc_column][/vc_row]

درباره نویسنده: