بررسی منبع تغذیه CO2

بررسی منبع تغذیه CO2

تمامی منبع تغذیه دستگاه های لیزر، متناسب با دستگاه های لیزر CO2 بر اساس  ولتاژ بالا ی آنها طراحی شده اند. این منابع تغذیه معمولا با اندازه و ابعاد مختلف بصورت کوچک، وزن کم، عملکرد آسان و سازگاری مناسب با دستگاه های لیزر در بازار عرضه شده اند. منبع تغذیه وقتی به طور مستقیم به دستگاه لیزر وصل می شوند نیاز به مقاومتهای بالا داردند مقدار این مقاومتها متناسب با جریان موجود در منابع تغذیه افزایش می یابد و در نتیجه جریان را علیرغم تغییر ولتاژ خط در مقدار ثابتی نگه می دارد.  دستگاه های لیزرCO2  دارای منابع تغذیه مختلفی می باشدکه بررسی آن می پردازیم لازم به ذکر است که این منابع تغذیه باعث می شوند که دستگاه لیزر cO2 کا ر خود را به راحتی انجام دهد و از حداکثر توانایی دستگاه استفاده کند.

منبع تغذیه CO2

منبع تغذیه CO2

 منبع تغذیه دستگاه لیزر  CO2 از نظر توان به سه قسمت زیر تقسیم می شوند که به اختصار هر یک را توضیح می دهیم.

  •  منبع تغذیه 80 وات

این منبع تغذیه برای لیزرهای CO2 80 واتی با طول موج 800 تا 10600 نانومتر طراحی شده است. این منابع، عملکرد پایداری دارند و دارای روش های تست بسیار دقیقی تحت دمای بالا (52-55 درجه سانتی گراد) هستند. از جمله کاربردهای مهم این منبع می توان به برش، حکاکی و تجهیزات دارویی اشاره کرد. ولتاژ ورودی این منابع 220v یا 110v و از نوع AC است و حداکثر ولتاژ خروجی آن می تواند 40kv و از نوع  DC باشد.

  •  منبع تغذیه 100 وات

منبع تغذیه 100 واتی برای فرکانس های بالا طراحی شده است و بخش های اصلی آن به منظور حفظ کارایی و افزایش طول عمر دارای آی سی هایی با کیفیت بالا هستند. این منابع، عملکرد پایداری دارند و دارای روش های تست بسیار دقیقی تحت دمای بالا هستند.

  • منبع تغذیه 130 وات

منبع تغذیه 130 واتی دارای آی سی های با کیفیت بالا و متناسب با فرکانس های بالا طراحی شده است .از این منبع می توان برای تیوب های لیزر 100w-150w استفاده کرد. ولتاژ ورودی این منابع 220v از نوع AC است و حداکثر جریان خروجی آن می تواند 40MA و ولتاژی بیش از 50 kv داشته باشد.

پاور

پاور

مدل منبع تغذیه CO2: پاور  HY-DY13 مناسب برای تیوب لیزر سری S  و W

کاربردمنبع تغذیه CO2: این منابع تغذیه برای حکاکی و برش اکریلیک، پارچه، ورق های دو رنگ، لاستیک و … استفاده می شوند.

ویژگی های اصلی منبع تغذیه CO2:

قابلیت سازگاری: منبع تغذیه خوبی برای تیوب های Reci با توان 100w است .همچنین برای تیوب های 50w و 60w هم می توان استفاده نمود. ولتاژ بالا: ولتاژ ورودی این منبع 220v یا 110v از نوع AC است و ولتاژ خروجی 35kv و از نوع DC  است.

کنترل خروجی منبع تغذیه CO2 : منبع تغذیه دارای دکمه تست است که می تواند خروجی لیزر را به صورت دستی تست کند. کنترل آسان: شروع و متوقف کردن دستگاه پاور لیزر می توان به راحتی با TTL  کنترل کرد.همچنین سیگنال های آنالوگ 0-5v و سیگنال PWM می تواند قدرت لیزر را کنترل کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها بسته شده اند